/uploads/72045869_2463063160649523_1000618017215741952_n.jpgСТАНДАРТ, ХЭМЖИЛ ЗҮЙН САЛБАРЫН УРЛАГ, СПОРТЫН АНХДУГААР НААДАМ

Стандарт, хэмжил зүйн салбарын нийт албан хаагчдын дунд урлаг, спортын наадмыг зохион байгуулж хамт олны уялдаа холбоог сайжруулах, албан хаагчдын идэвхи оролцоог нэмэгдүүлэх, нийтийн урлаг, биеийн тамирыг дэмжих зорилгоор 2019 оны 10-р сарын 10-13 өдрүүдэд Урлаг, спортын анхдугаар наадмыг амжилттай зохион байгууллаа.
Уг наадамд төв, орон нутгийн Стандарт, хэмжил зүйн газар, хэлтсийн 250 орчим албан хаагчид хамрагдсан бөгөөд нийт 7 баг оролцож урлагийн дөрвөн төрлөөр, спортын таван төрлөөр хурд, хүч, авьяас чадвараа сорин өрсөлдлөө.
Тэмцээний төрөл тус бүрт медаль, өргөмжлөл, мөнгөн шагналыг гардуулсан ба нийлбэр дүнгээр тэргүүн байранд Стандарт, хэмжил зүйн газрын Пирамид баг орж Спорт наадмын “Цом”-ыг гардан авсан юм.

УРЛАГИЙН НААДАМ:
I байр - Leader баг /Завхан, Говь-Алтай, Баянхонгор/
II байр - Сэцэн хан баг /Хэнтий, Дорнод, Сүхбаатар/
III байр - Стандарт баг /Баян-Өлгий, Увс, Ховд/

Шилдгийн шилдэг үзүүлбэр: Б.Гомбодорж /Leader баг-гоцлол дууны төрөл/

СПОРТЫН НААДАМ:

Шатарын эрэгтэй төрөлд:
I байр – Б.Лхагвадорж /Quality багийн тамирчин/
II байр – Д.Дамбасүрэн /Пирамид багийн тамирчин/
Шатарын эмэгтэй төрөлд:
I байр - З.Мандах /Quality багийн тамирчин/
II байр – Ц.Наранчимэг /Leader багийн тамирчин/

Ширээний теннис эрэгтэй төрөлд:
I байр: С.Соронзонболд /Пирамид багийн тамирчин/
II байр: П.Анхбаяр /MNS багийн тамирчин/
Ширээний теннис эмэгтэй төрөлд:
I байр Д.Болортуяа /Quality багийн тамирчин/
II байр: Л.Энхжаргал /Пирамид багийн тамирчин/

Дартсны эрэгтэй төрөлд:
I байр – Г.Батзориг /Пирамид багийн тамирчин/
II байр – М.Охинбор /MNS багийн тамирчин/
Дартсны эмэгтэй төрөлд:
I байр – Б.Цэрэнжав /Хангай багийн тамрчин/
II байр - З.Мандах /Quality багийн тамирчин/

Гар бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:
I байр – Пирамид 1 баг /СХЗГ/
II байр - MNS баг /Өмнөговь, Дорноговь, Дундговь, Төв аймаг/
III байр - Leader баг /Завхан, Говь-Алтай, Баянхонгор/
Гар бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд:
I байр – Пирамид 1 баг /СХЗГ/
II байр - Quality баг /Орхон, Сэлэнгэ, Дархан-Уул/
III байр - MNS баг /Өмнөговь, Дорноговь, Дундговь, Төв аймаг/

Сагсан бөмбөгийн эрэгтэй төрөлд:
I байр - Пирамид 1 баг /СХЗГ/
II байр - Пирамид 2 баг /СХЗГ/
III байр - MNS баг /Өмнөговь, Дорноговь, Дундговь, Төв аймаг/

Сагсан бөмбөгийн эмэгтэй төрөлд:
I байр - Пирамид 1 баг /СХЗГ/
II байр - Пирамид 2 баг /СХЗГ/
III байр - Quality баг /Орхон, Сэлэнгэ, Дархан-Уул/

Гар бөмбөгийн шилдэг эрэгтэй тоглогч: Т.Лхагвацэрэн /Пирамид багийн тамирчин/
Гар бөмбөгийн шилдэг эмэгтэй тоглогч: О.Мягмаржав /MNS багийн тамирчин/
Сагсан бөмбөгийн шилдэг эрэгтэй тоглогч: Г.Ишжамц /Пирамид багийн тамирчин/
Сагсан бөмбөгийн шилдэг эмэгтэй тоглогч: М.Ананд /Quality багийн тамирчин/

 

2019-10-16
Увс аймгийн Стандарт, хэмжил зүйн хэлтэс

Увс аймгийн Стандарт, хэмжил зүйн хэлтэс

ХОЛБООС